POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Okná a dvere upravené lazúrovacími lakmi

Aby sa zaručila trvanlivosť povrchovej plochy, odporúčame lakovanie v troch stupňoch. V závislosti od druhu dreviny a želanej plochy povrchu sa môžu použiť aj iné postupy.
 
Ochrana pre absorpciou vody
 
Bežné lazúrovacie laky vydržia trvalé zaťaženie tečúcou vodou (dlhé dažďové periódy) len v obmedzenom čase, potom začne voda cez lakový film prenikať, ten zbelavie a stratí svoju transparentnosť. Nie ale hrubovrstvá vodouriediteľná lazúra Aquawood DSL - generácie 3: husté zosietenie lakového filmu zabráni natrvalo absorbovaniu vody.
 
Priepustnosť vodnej pary
 
Vysoká priepustnosť vodnej pary je výhodou vo všetkých situáciách, kde vplyvom vysokej vlhkosti vnútorného priestoru dochádza k zvýšenému difúznemu zaťaženiu, ako napríklad zimné stavby, ktoré dú vyhrievané, ale často nedostatočne vetrané. Naše lazúry a laky disponujú veľmi vysokou priepustnosťou vodnej pary a tým predchádzajú poškodeniam vplyvom vlhkosti. V každom prípade sa ale musí vykonávať pravidelné vetranie!!!
 
Elasticita
 
Produkty ADLER na povrchovú úpravu okien sa vždy vyznačovali veľmi vysokou elasticitou. Tieto výsledky sa ešte vylepšili: lazúrový film hrubovrstvej lazúry DSL sa dá napríklad roztiahnuť na dvojnásobnú dĺžku. To zaručuje, že nepretržité napúčanie a zosýchanie dreva je neustále spoločne s lakovým - žiadne nebezpečenstvo mikrotrhlín aj pri silných teplotných výkyvoch.
 
Vynikajúca priľnavosť za mokra
 
Aj pri silne prevlhnutom dreve, ako sam môže stať pri dlhších dažďových periódach, alebo konštantne vysokej izbovej vlhkosti, sil laky a lazúry 3. generácie zachovávajú bezchybnú priľnavosť k podkladu.
 
Veľmi vysoká odolnosť voči krupobitiu
 
Lazúrový film dosahuje svoju ochrannú účinnosť, ak je intaktný, teda neporušený. Silným krúpobitím sa lazúrové filmy často poškodia a voda a vlhkosř si nájdu bezprekážkový prístup do dreva. Nové druhy živíc 3. generácie ponúkajú odolnosť proti vzniku trhlín, ktorá odolá aj nárazu krúp.
 
Najmodernejšia ochrana UV
 
Všetky farebné odtiene lazúr 3.generácie sa znova zlepšili v pigmentácií, aby splnili najprísnejšie kritériá ochrany UV. Aj najsvetlejšie farebné odtiene blokujú viac ako 90% UV žiarenia škodlivého pre drevo (na obrázku v modrej farbe). Na meranie používame najmodernejšie metódy, v krátkodobom poveternostnom pôsobení a vo vonkajšom poveternostnom pôsobení sú výsledky trvalo kontrolované. 
 
Egalizačné farby
 
Vyrovnávaniu rozlične silno nasiakavých drevených podkladov sme venovali veľa výskumnej práce. Výsledkom sú impregnácie a lazúry, ktoré zaručujú aj na problémových drevinách alebo na nadpájaných (tzv. cinkovaných hranoloch rovnomernú farebnosť.
 
Súprava pre ošetrenie okien a vchodových dverí
 
Súprava sa skladá z troch častí: Topcleaner, Topfinish a handrička na čistenie. Jej použitie je jednoduché: vyčistiť plochy výrobkom Adler Topcleaner, priľnutú špinu odstrániť teplou vodou a priloženou handričkou naniesť Adler Topfinish. Používa sa 2-krát ročne. Výsledkom je uzatvorenie jemných mikrotrhlín a oživenie lesku.
 
Prednosti:                                       
 
Čistí prach a špinu
Uzatvára jemné vlasové trhliny a póry
Oživuje farby
Nanáša sa jednoducho handričkou
 
 
Farebný vzorkovník nájdete na stránke www.adler.sk
 

Prihlásenie