ČASTÉ OTÁZKY

PREČO EUROOKNÁ OD NÁS?

Pretože Vám ponúkame dlhoročné skúsenosti vo výrobe eurookien a stolárskych výrobkov, vznik firmy už v roku 1991.
Množstvo referencií ako na Slovensku, tak i v zahraničí.
Unikátnu kvalitu, vďaka najmodernejšej počítačovo riadenej CNC technológii, ktorá výrazne zvýšila presnosť vypracovania okien a znížila ceny.
Trojvrstvovú povrchovú úpravu, ktorá oknám zabezpečuje vysokú odolnosť voči vode, krupobitiu a takisto proti UV žiareniu.
5-ročnú záruku na mechanické komponenty okna a 10 -ročnú záruku na povrchovú úpravu.
Zákazkovú výrobu podľa vašich predstáv...
Možnosť detailného oboznámenia sa s procesom výroby okien priamo v našej výrobe prostredníctvom kvalifikovaných zamestnancov.
Plnenie dohodnutých dodacích termínov, vďaka pružnej výrobe.

 

DREVO ako prírodný materiál . . .

  • je najstarším a najpoužívanejším, dodnes nenahraditeľným stavebným a nadčasovým materiálom v stavebníctve
  • je príjemné na dotyk a estetické na pohľad
  • je vhodné do každého interiéru
  • má najnižší koeficient tepelnej rozťažnosti
  • má minimálnu tepelnú vodivosť
  • má vysokú požiarnu odolnosť
  • má vysokú odolnosť pri teplotných zmenách vonkajšieho prostredia
  • má prirodzenú farbu, ktorá sa dá upraviť podľa predstáv zákazníka, vďaka množstvu farebných odtieňov povrchovej úpravy.

. . . od podlahy až po strechu, aj pri výrobe atypických tvarov!

 
AKÉ DLHÉ SÚ DODACIE TERMÍNY ?
Krátke, 6-8 týždňov !
 
AKÚ ZÁRUČNÚ DOBU PONÚKAME ?
5 rokov na mechanické komponenty,
5 - 10 rokov na povrchovú úpravu ! !
 
AKÁ JE ŽIVOTNOSŤ POVRCHOVEJ ÚPRAVY ?
Pri povrchovej úprave, akú Vám ponúkame sa obnovovací náter nanáša cca až po 10-15 rokoch. Plast ošetrovať nemusíte, ten po toľkých rokoch musíte vymeniť !
 
AKÁ JE ŽIVOTNOSŤ SAMOTNÉHO DREVENÉHO OKNA ?
Samotná životnosť drevených okien je veľmi dlhá. Veď, čo všetko majú za sebou 100 ročné okná na starých historických budovách, či 60 ročných panelákoch... 
A to nehovoríme o dnešných profiloch, ktoré pred toľkými rokmi neexistovali !
 
AKO JE TO S OŠETROVANÍM DREVENNÝCH OKIEN A DVERÍ ?
Naša firma Vám ponúka SET NA OŠETROVANIE A ÚDRŽBU DREVENNÝCH OKIEN, ktorý obsahuje: top- cleaner, top- finish a handričky na čistenie.
TOP-CLEANER
odstráni hrubú priľnutú špinu s dreveného povrchu.
TOP-FINISH 
uzatvára mikroskopické trhliny a dodáva drevu lesk. Pravidelným ošetrovaním sa predlžuje životnosť povrchovej úpravy. Odporúčame ošetrovať okná i vchodové dvere dvakrát ročne pri teplote +10 °C. Každé okno treba umyť, aj plastové !
 
KTORÝ MATERIÁL JE NAVHODNEJŠÍ NA VÝROBU EUROOKIEN ?
Medzi najpoužívanejšie dreviny na výrobu eurookien patria: smrek a tropická drevina meranti. 
SMREK
Je mäkká drevina s nízkou hustotou.
Má najlepšie tepelno – izolačné vlastnosti.
Obsahuje menej živíc.
Z ihličňanov je najpoužívanejšou drevinou.
Má vynikajúce pevnostné a fyzikálne vlastnosti, preto je vhodným materiálom do interiéru, na výrobu euro okien a interiérových dverí.
MERANTI
Je tvrdšia a hustejšia drevina s nádychom ružovej farby.
Má vyššiu odolnosť voči oderom v porovnaní so smrekom. Má nižšiu hustotu ako dub, tým pádom má lepšie izolačné vlastnosti
Je drevo s tropickým pôvodom vhodné do vlhšieho prostredia
 
PREČO SÚ DREVENÉ OKNÁ DRAHŠIE OD PLASTOVÝCH ?
Preto že, ich výroba je omnoho náročnejšia na prácu. Pred samotnou výrobou okna je veľmi dôležitá príprava materiálu, ktorá pozostáva:
 
  • Z vysušenia dreva
  • Prípravy eurohranolu 
 
Samotné drevo sa vysušuje na vlhkosť 9 až 12%. Takéto percento vlhkosti zabezpečuje tvarovú stálosť a predlžuje životnosť produktu. Ak uvedená vlhkosť nezodpovedá vlhkosti obsiahnutej v dreve, teda ak je drevo vysušené príliš, alebo naopak málo, materiál stráca svoju tvarovú stálosť. Čo sa prejavuje napr. skrúcaním, či praskaním už hotových výrobkov (okien, dverí). 
 
Po správnom vysušení je drevo pripravené na ďalšiu manipuláciu, a to na prípravu eurohranolu, ktorý sa vysokotlakovo lepí z troch lamiel ekologickým lepidlom bez obsahu formaldehydu. Takýto eurohranol môžeme použiť na zhotovenie okenného rámu.
 
Jedná sa už o samotnú výrobu okna, ktorú je potrebné vykonávať na vysokokvalitných strojoch. V našom prípade sa jedná o najkvalitnejšiu počítačovo riadenú CNC technológiu, ktorá našim výrobkom zabezpečuje milimetrovú presnosť.
 
PREČO BEZPEČNOSTNÉ DVERE
 
DVERE-ACTIVE - CERTIFIKOVANÉ bezpečnostné dvere na Slovensku
 
Bezpečnostné dvere – naozaj dobrá investíciaInvestícia do kvalitných bezpečnostných dverí je veľmi dobrý krok. Zlodejom je stále viac a viac a zastaviť ich dokážu iba kvalitné zabezpečovacie opatrenia. Preto nemáte nad čím rozmýšľať a pokiaľ sa nechcete stať ďalšou z obetí zlodejov, dajte si bezpečnostné dvere čo najskôr namontovať. Najlacnejšie bezpečnostné dvere na slovenskom trhu cena 400,-EUR naša spoločnosť ponúka široký sortiment kvalitných bezpečnostných vchodových dverí a komplexné riešenia zabudovania pre stavbu rekonštrukciu bytov montáž bezpečnostných dverí so zárubňou!
 
www.dvere-active.sk , www.nevykradnuvas.sk
 
O zlodejoch treba vedieť, že na 90 percent si vyberajú byty náhodne. Presvedčia sa, či sa niekto nezdržiava v byte a ak nie, za pár sekúnd Vám dokážu otvoriť dvere či už roztlačením zárubní, pri zaliatych zárubniach vypáčením dverí tyčou, odštiepením horných častí dverí a v zápätí vyzdvihnutím dverí z pántov, odvŕtaním alebo zalomením vložky či vyhmataním vložky s planžetou. Majú to ľahké, lebo väčšina bytov vôbec nie je zabezpečená, a tak priam láka zlodeja možnosť ľahko získať Vaše hodnoty. Z policajných štatistík vyplýva, že takéto skutky páchajú vo väčšine prípadov skupinky mladých ľudí(15, - 20, roční ).
Financie získané z predaja Vašich odcudzených vecí potrebujú na uspokojenie svojich potrieb vyplývajúcich zo závislosti či už na automatoch, alkohole alebo na drogách. Zlodeji už bežne vylamujú pivničné dvere. Preto sú ľudia nútení nosiť do bytu bicykle aj kočíky, a tým si zhromažďujú majetok v byte. Ak sa lepšie pozriete, medzi bytovými a pivničnými dverami z bezpečnostného hľadiska nie je žiadny rozdiel. Cez dvere ste nosili všetko do vnútra a cez dvere Vám môžu aj všetko zobrať. Preto nestačí len vybavovať si domácnosť, treba myslieť aj na vhodnú ochranu Vašich hodnôt.
Na slovenskom trhu existuje paleta lacnejších, ale aj finančne náročných bezpečnostných zariadení a dverí. Už skoro každé dvere sú vybavené so štandardnými “bezpečnostnými” zámkamy prídavnými zámkamy a retiazkami. Cena takýchto zámkov sa pohybuje do 20-€. Žiaľ bohu tieto zámky sú už pomerne zastaralé a v kombinácii s dutými montovanými plechovými, či drevenými zárubňami nekladú takmer žiadny odpor voči zlodejovi.
Odborníci prišli na to, že treba vytvoriť také zariadenie, ktoré páchateľa buď odradí alebo ho účinne zastaví a núti ho vzdať sa jeho plánu. Takto prišli na trh viacbodové bezpečnostné dvere s pevnými oceľovými zárubňami. Cena takýchto zariadení sa pohybuje od 450,-€ do 1200,-€. Ak sa rozhodnete o kúpu takýchto dvier, musíte rátať s tým, že vaše pôvodné dvere a zárubne už nebudú použiteľné!
  

 

Prihlásenie